LV
Pašapkalpošanās Kontakti
Preces grozā
Jūsu pirkumu grozs ir tukšs
Pēc dāvanas izvēles, nospiediet pogu pievienot pirkuma grozam
Patīk

Ziemassvētku dāvanu idejas taviem mīļajiem

2018-11-26

Ziemassvētku dāvanu idejas taviem mīļajiem

Ziemassvētku laiks ir reizē skaists un satraucošs. Visapkārt redzamas noskaņu raisošas dekorācijas, veikalu plauktus sāk piepildīt rotājumi, sezonāli gardumi un šur tur jau dzirdama svētku mūzika. Tomēr ne vienmēr šo laiku varam izbaudīt pilnībā, jo, gaidot svētkus, ikvienam ir svarīgs uzdevums - atrast Ziemassvētku dāvanas saviem mīļajiem.

Lai gan saņēmēji vairākumā gadījumu ir mūsu radi un tuvākie draugi, nereti dāvanas jāsarūpē arī otrās pusītes ģimenei, kas nesen iepazīta, vai jaunajiem darba kolēģiem. Tas nozīmē, ka bieži vien nākas kārtīgi padomāt un pat palauzīt galvu, līdz nonākam pie īstās un vienīgās dāvanas, kas saņēmēju iepriecinās un būs viņam noderīga. Dažādos pētījumos par Ziemassvētku dāvanu lietderību visā pasaulē ir secināts, ka teju 52% cilvēku saņemtās dāvanas ir saglabājuši, taču tā arī nekad nav izmantojuši. Ir arī ne mazums cilvēku, kuri saņemtās dāvanas vienkārši pārdod kādam citam.

Šāda tendence norāda uz to, ka dāvanu izvēlē ir jābūt ļoti rūpīgam un tās jāpiemeklē atbilstoši saņēmēja gaumei, interesēm un vēlmēm. Jēlas universitātes (ASV) ekonomists Džoels Valdfogels (Joel Waldfogel) pat ir aprēķinājis, ka aptuveni 30 centi no katra dolāra, kas iztērēts Ziemassvētku dāvanu iegādei, ir izniekoti. Līdz ar to ir vērts padomāt, vai šogad atkal iegādāties lietas, kas, iespējams, vienmēr paliks iepakotas, vai rast oriģinālu pieeju un savai ģimenei, bērniem, otrajai pusītei vai kolēģiem uzdāvināt aizraujošu piedzīvojumu un iespēju apgūt kādu jaunu nodarbi. Iespēju ir neizmērojami daudz, tāpēc mūsu dāvanu eksperti ir apkopojuši idejas, kas Ziemassvētkos palīdzēs tev ar oriģinālu dāvanu pārsteigt ikvienu - kā sievietes un vīriešus, tā draugus un pat mazākos ģimenes locekļus - bērnus.

Vienkāršākais risinājums - uzdāvināt saņēmējam to, ko viņš patiešām vēlas

Eksperimentālās sociālās psiholoģijas žurnālā publicētā pētījumā atklāts, ka, centieni uzminēt, ko Ziemassvētku dāvanas saņēmējs patiešām vēlas, nav labākā pieeja dāvanu izvēlē. Apgalvojums tiek pamatots ar to, ka šādā veidā visbiežāk tiek zaudēta izpratne par to, ko mūsu mīļie patiešām vēlas un kādas dāvanas viņi novērtētu visvairāk.

Šis pētījums tikai papildina iepriekš minēto - centieni lielākoties rezultējas neveiksmīgas dāvanas atrašanā, ko saņēmējs, iespējams, tā arī neizmantos. Tieši tāpēc pirmais un, iespējams, svarīgākais padoms, ko vērts ņemt vērā, izvēloties dāvanas Ziemassvētkos, ir pavisam vienkāršs - noskaidro, kādu pārsteigumu saņēmējs novērtēs visvairāk. Kad tas izdarīts, atliks vien piemeklēt dāvanu, to glīti iesaiņot un pasniegt ar sirsnību.

Source: https://pixabay.com/en/present-christmas-christmas-presents-932219/

Veido Ziemassvētku dāvanu ideju sarakstu

 

Source: https://thatsweetgift.com/christmas-shopping-statistics/

Sākotnēji, kamēr centies piemeklēt saņēmēja vēlmēm atbilstošāko dāvanas veidu, vari izveidot sarakstu ar idejām, kas tev ienākušas prātā, domājot par dāvanas saņēmēju. Lielbritānijā un ASV veiktās iedzīvotāju aptaujas liecina, ka cilvēki visbiežāk priecājas saņemt tādas dāvanas kā apģērbu, brīvdienu atpūtu ārpus mājas, rotaslietas, dāvanu kartes, apavus, šokolādi, skaidru naudu, paštaisītas dāvanas, kā arī grāmatas, dažādas apmācības un iespēju izbaudīt jaunu pieredzi.

Ja idejas Ziemassvētku dāvanām atradīsi jau laikus, svētku gaidīšana būs daudz patīkamāka un mierpilnāka. Pietam, gadījumā, ja dāvanas saņēmējs dos mājienus, ka vēlas saņemt tieši kaut ko no tevis jau sagatavotā saraksta, atliks vien izvēlēties maciņam draudzīgāko un dāvanas saņēmēja gaumei un vēlmēm piemērotāko variantu. Lūk, pāris veidi, kā savlaicīgi apkopot idejas Ziemassvētku dāvanām tavai ģimenei un draugiem:

 • Ja plāno izvēlēties kādu produktu vai pakalpojumu no konkrēta uzņēmuma, izmanto iespēju sev interesējošos variantus pievienot vēlmju sarakstam uzņēmuma mājaslapā. Tie tur tiks saglabāti un pēcāk izvēlētās preces varēsi ātri un vienkārši pārvietot uz pirkuma grozu un noformēt pasūtījumu.

 • Ja dāvanas meklē dažādās vietās - gan internetā, gan dodoties uz veikaliem, pieraksti labākās idejas blociņā vai apkopo elektroniskā dokumentā, ko vari papildināt gan ar attēliem, gan saitēm un produktu atrašanās vietu interneta veikalā. Tādā veidā tu izveidosi pārskatāmu sarakstu ar visiem, ko vēlies apsveikt šajos Ziemassvētkos, un pēc izslēgšanas metodes izvēlēties piemērotākās dāvanas. Papildus, šāds risinājums ir noderīgs, lai plānotu un sekotu līdzi Ziemassvētku dāvanu iegādei atvēlētajam budžetam.

Kā Ziemassvētkos pārsteigt sievieti?

Dāmas ir maigas un emocionālas būtnes, kas augstu novērtē to, ka viņām pasniegtajās dāvanās tiek ieguldīta izdoma, laiks un mīlestība. Tāpat viņas ir arī lielākās dāvinātājas, Ziemassvētkos saviem mīļajiem sarūpējot ap 10 dāvanām, kamēr vīrieši vidēji iegādājas astoņas dāvanas. Tiesa, kungi uz mazāku dāvanu skaitu tērē vairāk nekā sievietes. To, protams, izskaidro fakts, ka vīrieši galvenokārt apdāvina savas dāmas - mammas, meitas, sievas, sievasmātes un ģimenes draudzenes -, dāvājot viņām izsmalcinātas dāvanas, kas rada pozitīvas emocijas un patiesu prieku.

Lai gan apģērbs, rotaslietas un dāžādas elektroniskas ierīces ir lielisks veids, kā pārsteigt sievieti Ziemassvētkos, labākās dāvanas ir tās, kas sniedz dāmām jaunu pieredzi. Atkarībā no tā, kāds ir dāvanas saņēmējas raksturs un vaļasprieki, atbilde uz jautājumu, ko dāvināt sievietei Ziemassvētkos, var būt dažāda. Lūk, pāris idejas, kas ieguvušas lielu popularitāti Lieliskadavana.lv klientu vidū:

 • Aktīvās atpūtas cienītājām patiks elpu aizraujoši piedzīvojumi, kā iespēja trasē stūrēt Ferrari vai milzīgo Monster truck, baudīt ziemas priekus vietējās slēpošanas trasēs un, kas zina, varbūt pat sagaidīt pavasari, vērojot zemi brīvajā kritienā, baudot adrenalīna pilnu lēcienu ar izpletni.

 • Dāmas, kas augstu novērtē iespēju relaksēties no ikdienas pienākumiem, varēsi pārsteigt ar SPA apmeklējumu, nomierinošām masāžas procedūrām un pat vairāku dienu izbraukumu ar nakšņošanu kādā skaistā, mājīgā viesnīcā vai muižā, kur sieviete varēs izbaudīt, ka par viņu pilnībā parūpējas.

 • Labākās Ziemassvētku dāvanas sievietēm, kas tiecas apgūt jaunas zināšanas, izmēģināt dažādas nodarbes un pilnveidot savu personību, ir apmācības. Deju nodarbības, gleznošana vai kulinārijas meistarklase - ja sieviete ir izrādījusi interesi iegūt jaunu vaļasprieku, dāvini viņai iespēju pie tā tikt.

Source: https://unsplash.com/photos/YCW4BEhKluw

Pārsteigumi lielākajiem adrenalīna medniekiem - vīriešiem

Pastāv uzskats, ka tieši vīrieši ir tie, kuriem atrast dāvanas ir visgrūtāk, jo visbiežāk viņi norāda uz to, ka nevēlas saņemt neko. Taču, būsim godīgi, - ikviens vēlas Ziemassvētkos zem eglītes atrast kaut ko īpašu, kas sarūpēts ar vislielāko gādību un apdomu.

Katrs vīrietis ir atšķirīgs, tāpat arī viņa vēlmes un gaume, taču visus vieno mīlestība pret piedzīvojumiem un zinātkāre izmēģināt dažādas vairāk vai mazāk aktīvas nodarbes, tāpēc esam apkojuši TOP 5 dāvanas vīriešiem, kas Ziemassvētkos iepriecinās kā tēti un vectētiņu, tā draugu, vīru un pat kolēģi.

 1. Lidojums ar lidmašīnu virs Rīgas vai citviet Latvijā, kas ļaus ieraudzīt ierastās ainavas no cita skatu punkta un vienlaikus uzzināt vairāk par pašu lidaparātu.

 2. Žurnāla abonements. Izvēlies kādu tematisko ikmēneša vai iknedēļas izdevumu, kura saturs atbilst saņēmēja interesēm. Tehnoloģijas, daba, vēsture, cilvēkstāsti - piedāvājums ir gana plašs, lai iepriecinātu pat izvēlīgāko lasītāju.

 3. Peintbola, lāzerpeintbola vai airsoft spēle, uz kuru vīrieties var uzaicināt gan savus draugus, gan kolēģus un kopā pavadīt aizraujošu laiku, pārbaudot savu komandas garu, izveicību un ātrumu.

 4. Alus masāža, SPA apmeklējums vai cita relaksējoša procedūra vienatnē vai kopā ar draugiem, vai otru pusīti. Šāda nodarbe kungam palīdzēs atslābināties un atgūt ķermeņa un prāta līdzsvaru, piemēram, pēc ilgstoša darba perioda.

 5. Unikāla pieredze, izmēģinot pēdējos gadus popularitāti guvušo lidojumu ar turbīndēli vai iespēja apgūt aizraujošo kaitsērfinga mākslu.

Source: https://unsplash.com/photos/WAcxWburQAU

 

Sajūtu dāvanas, ko baudīt divatā

Kā noskaidrojām, vīriešu un sieviešu Ziemassvētku dāvanu vēlmes ir visai atšķirīgas, taču šajos svētkos nekas nav svarīgāks par būšanu kopā ar mīļotajiem cilvēkiem. Un kāpēc gan lai svētku sajūtu mazliet nepagarinātu, savai otrajai pusītei, vecākiem, vecvecākiem vai labākajiem draugiem uzdāvinot piedzīvojumu, kurā viņi abi var doties kopā?

Lai gan varētu šķist, ka piemeklēt atbilstošu Ziemassvētku dāvanu diviem varētu būt sarežģīti, ņemot vērā pāris vienkāršus padomus, tev tas noteikti izdosies lieliski!

 1. Pirms ķeries klāt dāvanu ideju saraksta veidošanai, noskaidro, kādas ir dāvanas saņēmēju intereses - vai viņus vieno līdzīgs dzīvesstils, gaume un vaļasprieki. Veicot izpēti, dāvanu izvēles loks sašaurināsies, un pieņemt lēmumu kļūs daudz vienkāršāk.

 2. Ja neesi drošs par dāvanas izvēli, pirms tās iegādes palūdz padomu kādam, kas arī pazīst saņēmēju, vai aprunājies ar klientu konsultantu veikalā. Viedoklis no malas ir patiešām noderīgs!

Piemeklējot īsto dāvanu diviem, vari ņemt vērā arī populārāko dāvanu topu, kas veidots, balstoties uz Lieliskadavana.lv klientu izvēli. To starpā ir:

 

Source: https://unsplash.com/photos/Z9q18W0cZBs

Kā Ziemassvētkos sajūsmināt pašus mazākos ģimenes locekļus?

Viens no Lielbritānijas lielākajiem ziņu portāliem Independent pagājušajā gadā publicēja pētījumu, kurā vairums aptaujāto bērnu vecumā no sešiem līdz 15 gadiem atzina, ka teju nekad no saviem vecvecākiem nav saņēmuši Ziemassvētku dāvanu, kas būtu atbilstoša viņu vecumam, interesēm un vaļaspriekiem. Šāda statistika nebūt nav pārsteigums, jo ne vien vecvecāki, bet arī liela daļa vecāku atzīst, ka sagādāt Ziemassvētku dāvanas bērniem nebūt nav vienkāršs uzdevums.

Lai cik gadu arī būtu tavam vai tavu radu un draugu bērniem, ir svarīgi atcerēties, ka viņu intereses mainās ļoti ātri, tāpēc rotaļlietu vai citu taustāmu dāvanu izvēle, iespējams, nebūs no labākajām. Tā vietā tev ir lieliska iespēja mazos iepriecināt, aizvedot viņus kādā piedzīvojumā - vienus pašus, kopā ar pārējo ģimeni vai draugiem. Kopā pavadītais laiks paliek atmiņā uz mūžu, kamēr visas bērnībā saņemtās mantas no tās pagaist brīdī, kad tiek saņemta nākamā rotaļlieta.

Source: https://unsplash.com/photos/XHgO0nE6_xc

Bērnus visbiežāk iepriecina tādas dāvanas kā:

 

Atpakaļ