LV
Pašapkalpošanās Kontakti
Preces grozā
Jūsu pirkumu grozs ir tukšs
Pēc dāvanas izvēles, nospiediet pogu pievienot pirkuma grozam
Patīk

Lai skaists un neaizmirstams izlaidumu laiks!

2012-06-07

Lai skaists un neaizmirstams izlaidumu laiks!

Tūlīt, tūlīt jau klāt vasara! Smaržo gaiss, sāk ziedus raisīt ceriņi un ziedu sveces aizdegs kastaņi... Šis ir laiks, kad nu nemaz negribas nodoties darbiem un ikdienas gaitām, bet gan nodoties putnu dziesmām, ziedu krāšņumam un siltajiem saules stariem.

Tomēr ir cilvēki, kam šis laiks nāk ar daudz lielāku piespiešanos un koncentrēšanos – tie ir devīto un divpadsmito klašu absolventi, kam priekšā pats atbildīgākais laiks – eksāmeni.
Bet prāts... Prāts tā vien nesas uz to, ka jāiegādājas skaistākā izlaiduma kleita un glaunākais uzvalks. Un tad vēl ziedi un balle, un prieks...

Pamatskolas izlaiduma laiks ir tas pats skaistākais, kas saistās ar skolas gadiem. Itka nemanot, itka pa kluso visi ir izauguši no maziem un spurdzošiem knēveļiem. Šķiet, ka nupat bērni ar pirmo zvanu un ziediem rokās, iegāja zinību pilī, kur viss tik svešs un nezināms. Bet tikai ar laiku, pēc izlaiduma, saprot to, ka tik ļoti trūkst to cilvēku, ar ko diendienā pavadīti deviņi gadi.

Atceroties savu pamatskolas izlaidumu, pārņēma nostaļģija pēc maijpuķīšu smaržas un, manuprāt, pašas skaistākās, manas, izlaiduma dziesmas:

Atvadu dziesma skolai

Skolas dārzā kā pasakā balts
Atkal pavasars sadegot liesmo.
Klausies skola, pat vēji tur šalc
Tev šo vienīgo dziedāto dziesmu.

Deviņu ziemu un vasaru žēl,
Gribētos palikt te ilgāk man vēl.
Deviņi gadi nebija daudz,
Nezinu kāpēc tā tālumi sauc.

Pirmais šķiršanās brīdis ir īss,
Tu kā parasti klusējot raugies.
Vai mēs pratīsim mīlēt un nīst
Un pat nedienās palikt par draugiem.

Ceļš caur ozoliem aicina just
Svešu pakalnu smiltis zem kājām,
Tālā ceļā, kad spēki sāk zust,
Domāt sāksim par Tevi kā mājām.

Taja pašā laikā šis ir sapringts laiks arī vecākiem, jo eksāmenu dienās uztraukums tāds, itkā paši atgrieztos skolas solā. Un tad vēl jāprāto, kā sarīkot jauku un neaizmirstamu šo dienu savam lolojumam.

Te nu mazliet var palīdzēt Lieliskadavana.lv ar idejām, kas atvieglos šo saspringto laiku, nodrošinot neaizmirstamus piedzīvojumus.

Lai skaists un neaizmirstams izlaidumu laiks!

Atpakaļ